تورهای استانبول

تورها


توضیحات

قهوه‌ی استانبول نیکو می‌سوزد.

اگر دارید خودتان را برای سفر آماده می‌کنید و هنوز تصمیم نگرفته‌اید به کجای جهان سفر کنید، احتمالا یکی از گزینه‌های احتمالی‌تان شهر استانبول است. پیشنهاد می‌کنیم این نوشته را بخوانید تا این شهر را به طور جدی‌تری بررسی کنید و آن را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در نظر بگیرید.

 

استانبول

 

 

مقدمه:

پر تردد بودن این شهر در کنار جاذبه‌های توریستی مختلفی که دارد باعث شده افرادی که افراد زیادی از سرتاسر جهان به آن سفر کنند. مکان‌های تاریخی مختلف، بازارهای متنوع، طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب استانبول را به یکی از شهرهای توریستی جذاب دنیا تبدیل کرده است.

در صورتیکه این شهر را به عنوان مقصد انتخاب کردید ترجیحا با تور استانبول را بگردید تا در وقت و هزینه‌یتان صرفه جویی شود.

تاریخچه‌ی استانبول:

استانبول شهری با تاریخی چند هزار ساله است و ساخت آن به ۶۶۰ سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. اولین بار این شهر بیزانتیوم نامیده شد. ممکن است در متن‌های تاریخی با اسم کنستانتین مواجه شده باشید. این نام به استانبول امروزی اشاره دارد.

وقتی این شهر توسط محمد دوم عثمانی فتح شد، نام استانبول را به خود گرفت. با اینکه پس از اعلام جمهوریت ترکیه، پایتخت این کشور آنکارا اعلام شد، از اهمیت تاریخی، فرهنگی و اقتصادی استانبول کاسته نشد.

جاذبه‌های استانبول:

در سال ۲۰۱۰ استانبول از لحاظ تعداد گردشگر خارجی به عنوان سومین شهر توریستی جهان انتخاب شد. این موضوع نشان می‌دهد که جذابیت‌های توریستی استانبول چقدر زیاد است. در ادامه به معرفی چند تا از دیدنی‌های استانبول می‌پردازیم و کمی هم در مورد شکم‌گردی در این شهر صحبت می‌کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه عازم ترکیه شوید، این لیست را بخوانید تا بیشتر با حال و هوایش آشنا شوید.

کاخ دلما باغچه:

دلما-باغچه

 

دلیل انتخاب اسم دلما باغچه برای این مکان این است که داخل محوطه‌اش تعداد زیادی باغ قرار دارد.  عظمت ساختمان کاخ و وجود این باغ‌ها باعث شده که توریست‌های سرتاسر دنیا به آن بیایند. اگر شک دارید که وقت صرف کنید و به این باغ بروید یا نه، این نکته را حتما در نظر بگیرید که میانگین نمره‌ی کاربران سایت گردش‌گری تریپ‌ادوایزر برای این کاخ، حتی از مسجد ایاصوفیه هم بیشتر است!

مسجد ایاصوفیه:

ایا-صوفیه

 

احتمالا اولین نتیجه‌ای که بعد از جستجوی کلمه‌ی استانبول در گوگل با آن مواجه می‌شوید، عکسی از مسجد عظیم و با شکوه ایاصوفیه است. این شهر از گذشته‌های دور محل جمع شدن فرهنگ‌ها و ادیان مختلف بوده؛ مثلا همین بنای ایاصوفیه در ابتدا کلیسا و محل عبادت مسیحیان بوده و حالا به مسجد تبدیل شده است و مسلمانان و مسیحیان به آن رفت و آمد می‌کنند. اگر به استانبول سفر کنید و این مسجد را نبینید، انگار کلا جاذبه‌های استانبول را ندیده‌اید!

بازارهای استانبول:

بازار-استانبول

 

تقریبا در هر محله‌ای از این شهر می‌توانید بازارهای هفتگی ببینید. تنوع و رنگ‌بندی کالاهای خوراکی‌ای که به فروش می‌رسند به حدی زیاد است که باعث شده توریست‌هایی که از جاهای مختلف دنیا می‌آیند به این بازار به چشم جاذبه‌ی گردشگری نگاه کنند. در این بازارها می‌توانید انواع و اقسام پنیر، زیتون، شیرینی و ادویه را ببینید و بچشید و بخرید.

غذا و دسرهای ترکی:

کنافه

 

ذائقه‌ی غذایی ما و مردم کشور ترکیه به هم بسیار نزدیک است. به همین دلیل سفر به استانبول فرصت خوبی است که هوای شکم‌تان را داشته باشید و تحویلش بگیرید. پس اگر به استانبول سفر کردید، حتما از غذاها و دسرهای این کشور بخورید؛ غذایی مثل اسکندر کباب و دسری مثل کنافه جزو چیزهایی هستند که به هیچ وجه نباید شانس چشیدنشان را از دست بدهید.

تنگه‌ی بسفر:

تنگه-بفسر

 

احتمالا می‌دانید که استانبول به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می‌شود. نکته‌ی جالب توجه این است که مرز بین بخش آسیایی و بخش اروپایی این شهر را یک تنگه ایجاد کرده که بسفر نام دارد. این تنگه به حدی زیباست که به عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی استانبول شناخته می‌شود.

تور استانبول:

تور-استانبول

 

با افزایش محبوبیت شهر استانبول بین ایرانیان، شرکت‌های توریستی مختلفی اقدام به برگزاری تور استانبول کرده‌اند. احتمالا با پیام‌های تبلیغاتی مختلف با مضمون تور ارزان استانبول و مواردی شبیه به این مواجه شده‌اید. پیشنهاد ما این است که حتما قبل از اینکه با یک تور قرارداد ببندید تا دیدنی‌های استانبول را به شما نشان بدهد، از اعتبار و تخصص تور مطمئن شوید.


هتل‌ها